sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Fundusze na środowisko subregionu wałbrzyskiego
2009-04-14 09:50

86 zadań zrealizowano na terenie subregionu wałbrzyskiego w ramach dofinansowań z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Najwięcej środków przeznaczono na zadania z zakresu gospodarki ściekowej i ochrony wód. Łączna kwota zasileń wyniosła blisko 30 milionów złotych.
– Najbardziej dynamiczne obszary w pozyskiwaniu środków to Strzegom, Wałbrzych, gmina wiejska Świdnica i cała Kotlina Kłodzka. Ważne podkreślenia jest to, że zapytania radnych miasta Wałbrzycha i radnych powiatu o cieki wodne znajdują swoje odzwierciedlenie we wnioskach. Z rejonu wałbrzyskiego jest cała lista zadań, między innymi ze Strugi, Starych Bogaczowic czy Witkowa Śląskiego. W tych miejscach obecnie czyszczone są koryta rzek, gdzie umacnia się wały przeciwpowodziowe – mówi Jerzy Tutaj, radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.


Niestety, mimo dobrych wieści, odnośnie przekazanych i wykorzystanych przez fundusz środków, są taż złe informacje. Wciąż nie wiadomo co dalej z problemem, z którym od dawna borykają się mieszkańcy ulicy Świętego Józefa w Wałbrzychu. Sprawa ciągnie się długo i do tej pory nie są znane dokładne szczegóły zagrożenia siarkowodorem.
– Nie wiemy jaka jest skala problemu: czy jest to lokalne zagrożenie, czy jakieś większe. Zastanawiamy się jakie środki należało by przeznaczyć na zutylizowanie tego, co w tej ziemi czy hałdzie się znajduje, bo takie jest podejrzenie specjalistów. Z tego co wiem, jeśli uda się zdiagnozować i oszacować skalę zagrożenia, to pieniądze uda się zdobyć w Narodowym Funduszu Środowiska. Niestety, wciąż proces diagnozowania trwa - mówi Jerzy Ignaszak, zastępca prezesa zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.
W ciągu piętnastu lat działalności funduszu udało się przekazać sporą sumę pieniędzy na zadanie proekologiczne, z czego znaczna część środków trafiła na Dolny Śląsk.
- Na przedsięwzięcia proekologiczne na Dolnym Śląsku przekazaliśmy prawie 2 miliardy złotych. Dało to takie efekty jak na przykład: w kanalizacji ponad 3 tysiące kilometrów zbudowanych kolektorów sanitarnych, w wodociągach prawie 3 tysiące kilometrów sieci wodociągowej oraz w regulacjach rzek, tam gdzie wystąpiły szkody popowodziowe, ponad 2 tysiące kilometrów linii brzegowej - wylicza Jerzy Ignaszak.
Do tego wszystkiego warto dodać jeszcze jeden element, ważny z punktu widzenia edukacji ekologicznej. W 2008 roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska przekazał 3 miliony złotych na edukację ekologiczną.

Norbert Grabowski / 30minut



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: