Dolnośląski Park Technologiczny kilka miesięcy temu rozpoczął działalność. Budynek znajdujący na granicy dwóch miast Szczawna i Wałbrzycha przyciąga coraz więcej przedsiębiorców. Do tej pory w T-Parku swoją siedzibę znalazło już 17 firm, z czego znacząca część trafiła do inkubatora przedsiębiorczości. - To są firmy, które będą działy w parku nie dłużej niż dwa lata. Są to firmy małe i średnie, głównie z naszego regionu. Przygotowaliśmy 36 pomieszczeń biurowych, częściowo wyposażonych. Przedsiębiorcy ci mogą liczyć także na inne przywileje z naszej strony - wyjaśnia Krzysztof Urbański, menager T-Parku. Docelowo kierownictwo Dolnośląskiego Parku Technologicznego chce w budynku ulokować około 45 podmiotów, jednak ilość firm uzależniana jest od tego jak dużo pomieszczeń przedsiębiorcy będą potrzebować. Młodzi przedsiębiorcy mający szeroko zakreślony plan działań na najbliższe lata oraz pomysł na swój własny biznes doceniają zalety T-Parku.
- Park Technologiczny jest to miejsce, które zapewnia ciekawe warunki rozwoju. Jest na pewno prestiżowym miejscem dla nowych firm. T-Park gwarantuje lepsze warunki rozwoju, pozyskanie nowych środków na rozwój oraz kontakt z kapitałem - wylicza Piotr Dyblik, specjalista ds. reklamy. Młodzi przedsiębiorcy, którzy umiejscowili swoje firmy w biurowcu T-Parku otrzymali do swojej dyspozycji przestronne pokoje wyposażone w komputery oraz dostęp do szerokopasmowego Internetu. W budynku można również korzystać z aneksów kuchennych, sal konferencyjnych czy też pomieszczeń magazynowych. Bogata oferta T-Parku nie ogranicza się tylko do komfortowych warunków funkcjonowania. Dodatkowo Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego organizuje dla przedsiębiorców szkolenia z zakresu pozyskiwania środków unijnych czy też podpowiada jak znaleźć potencjalnych inwestorów, którzy mogliby dofinansować daną firmę.
Oficjalna strona T-Parku: www.t-park.pl
NiG / 30minut
PKP SA kilka dni temu ogłosiło przetarg na rozebranie linii kolejowej Świdnica Kraszowice – Jedlina-Zdrój. Decyzja oznaczała koniec marzeń o podróży pociągiem do Zagórza Śląskiego. We wtorek jednak zarząd województwa podjął uchwałę o możliwości przejęcia trzech odcinków linii kolejowej, w tym również tą do Zagórza Śląskiego.
Jednym z głównych celów projektu było kształcenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim w praktyce. Uczniowie, którzy wzięli udział w projekcie wzorowo zdali egzamin gimnazjalny z języka angielskiego zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym, osiągając wyniki powyżej średniej wojewódzkiej i tym samym zostawiając daleko w tyle sąsiednie gimnazja. Podczas podsumowania projektu uczniowie opowiadali o tym jak powstała jego idea, przedstawili swoje osiągnięcia oraz omawiali wizyty projektowe w Anglii i na Słowacji. Oprócz prezentacji multimedialnej, zaproszeni goście mogli obejrzeć filmy video z ważniejszych wydarzeń oraz z każdej wizyty partnerskiej. Dokonano również analizy ankiety podsumowującej dwuletnią pracę w projekcie. Ponadto, przedstawiono bogatą kronikę działań uczniów, w której udokumentowano zrealizowane zadania miesiąc po miesiącu.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., wspólnie z Partnerami: Enterprise Europe Network przy Wrocławskim Centrum Transferu Technologii, Agencją Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A., Krajowym Punktem Kontaktowym ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej w Związku Banków Polskich zaprasza do udziału w konferencji pt. "Wsparcie biznesu z programów UE. Dziś i jutro", odbywającej się w ramach Dolnośląskich spotkań biznesowych.
Konferencja organizowana jest dla przedsiębiorców z województwa dolnośląskiego.
Na konferencji przedsiębiorcy otrzymają informację m.in. na temat:
- dostępnego wsparcia unijnego dla przedsiębiorców
- jedynych bezpłatnych gwarancji inwestycyjnych dla firm
- wsparcia z nowych programów Unii Europejskiej
Dziękujemy Państwu za wszystkie zgłoszenia, które przesłaliście i przynieśliście osobiście do naszej redakcji na kolejną edycję Kryształów i Kamieni. Bardzo cenne były również Państwa wskazówki i uwagi dotyczące poszczególnych nominacji. Faktycznie część z nich ma uzasadnienie.
czytaj więcejSołtysem wsi Niedźwiedzica jest od 15 lat. W lutym 2011r. wybrany został na czwartą kadencję, uzyskując 98% poparcia Zebrania Wiejskiego w wyborach.
czytaj więcej