Rada Honorowa Starej Kopalni. Prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski powołał Radę Honorową projektu pn. Rewitalizacja i adaptacja na cele kulturalne byłej KWK Julia - Zadanie1 projektu PW Stara Kopalnia.
Rada jest ciałem promującym określone inicjatywy lokalne podejmowane przez organizacje pozarządowe w zakresie rozwoju, upowszechniania i uatrakcyjnienia oferty programowej oraz docelowo działalności PW Stara Kopalnia. Rada, składająca się z osób związanych z lokalnym środowiskiem kulturalnym, nauki oraz przedsiębiorców, będzie swoistym łącznikiem pomiędzy realizatorami projektu z organizacjami kulturalno-społecznymi, młodzieżą i mieszkańcami Gminy.
Powołanie Rady Honorowej, stanowiącej nieformalny organ o charakterze opiniodawczym i doradczym, ma na celu wsparcie merytoryczne w zakresie poziomu proponowanych działań i programów i w konsekwencji pozytywnego wizerunku projektu. Do głównych zadań Rady należy przedstawianie Prezydentowi Wałbrzycha merytorycznych rekomendacji związanych z realizacją projektu. Rada ma charakter otwarty i ma prawo zapraszać na swoje posiedzenia osoby niebędące jej członkami.
SKŁAD RADY HONOROWEJ:
- Bogdan Zdrojewski - Honorowy Przewodniczący
- Roman Szełemej - Przewodniczący
- Zenon Matuszko
- Zofia Sikora
- Łukasz Hoppe
- Jerzy Tutaj
- Franciszek Waśniowski
- Mirosław Greber
- Sławomir Hunek
- Witold Seńczuk
- Jarosław Buzarewicz
- Barbara Obelinda
- Danuta Marosz
- Dariusz Mikulski
- Zbigniew Prażmowski
- Violetta Kasiborska
- Arkadiusz Simm
- Marek Stadnicki
- Józef Wiłkomirski
- Jerzy Kosmaty
- Kazimierz Szewczyk
- Sławomir Kaczmarek
- Grzegorz Zalewski
- Stanisław Zydlik
- Andrzej Figiel
- Jan Zwierko
- Marek Zieliński
- Jerzy Detyna
- Robert Wróbel
- Wiktor Jaremko
- Jerzy Ignaszak
- Andrzej Płonka
- Alicja Młodecka
- Radosław Mechliński
- Zygmunt Panfil
- Bogdan Kowacki
- Krzysztof Liberadzki
Po dwóch posiedzeniach Rady Honorowej (w dniach 22.07.2010r. i 20.08.2010r.) jej członkowie utworzyli podzespoły tematyczne, które zajmować się będą konkretnymi zagadnieniami związanymi z realizacją projektu:
- Zespół Techniczny - Kazimierz Szewczyk, Grzegorz Zalewski, Barbara Obelinda, Bogdan Kowacki,Zbigniew Prażmowski, Radek Markowski, Jacek Roman Radomski
- Zespół Kulturalny - Danuta Marosz, Józef Wiłkomirski, Łukasz Hoppe, Zenon Matuszko, Zbigniew Prażmowski, Stanisław Zydlik, Alicja Młodecka, Robert Wróbel, Marek Stadnicki, Violetta Kasiborska, Zofia Sikora, Joanna Kakuba
- Zespół organizacyjno-menadżerski - Mirosław Greber, Jerzy Mazur, Jerzy Kosmaty, Danuta Marosz, Jarosław Buzarewicz
- Zespół Górniczy - Arkadiusz Simm, Grzegorz Zalewski, Krystyn Haas, Sławomir Kaczmarek, Kazimierz Szewczyk, Stanisław Zydlik
- Zespół dziedzictwa wielokulturowego - Sabina Chrapek, Martin Reichert, Tadeusz Skrężyna, Zygmunt Panfil, Bogdan Król, Eliza Furmanek
PKP SA kilka dni temu ogłosiło przetarg na rozebranie linii kolejowej Świdnica Kraszowice – Jedlina-Zdrój. Decyzja oznaczała koniec marzeń o podróży pociągiem do Zagórza Śląskiego. We wtorek jednak zarząd województwa podjął uchwałę o możliwości przejęcia trzech odcinków linii kolejowej, w tym również tą do Zagórza Śląskiego.
Jednym z głównych celów projektu było kształcenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim w praktyce. Uczniowie, którzy wzięli udział w projekcie wzorowo zdali egzamin gimnazjalny z języka angielskiego zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym, osiągając wyniki powyżej średniej wojewódzkiej i tym samym zostawiając daleko w tyle sąsiednie gimnazja. Podczas podsumowania projektu uczniowie opowiadali o tym jak powstała jego idea, przedstawili swoje osiągnięcia oraz omawiali wizyty projektowe w Anglii i na Słowacji. Oprócz prezentacji multimedialnej, zaproszeni goście mogli obejrzeć filmy video z ważniejszych wydarzeń oraz z każdej wizyty partnerskiej. Dokonano również analizy ankiety podsumowującej dwuletnią pracę w projekcie. Ponadto, przedstawiono bogatą kronikę działań uczniów, w której udokumentowano zrealizowane zadania miesiąc po miesiącu.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., wspólnie z Partnerami: Enterprise Europe Network przy Wrocławskim Centrum Transferu Technologii, Agencją Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A., Krajowym Punktem Kontaktowym ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej w Związku Banków Polskich zaprasza do udziału w konferencji pt. "Wsparcie biznesu z programów UE. Dziś i jutro", odbywającej się w ramach Dolnośląskich spotkań biznesowych.
Konferencja organizowana jest dla przedsiębiorców z województwa dolnośląskiego.
Na konferencji przedsiębiorcy otrzymają informację m.in. na temat:
- dostępnego wsparcia unijnego dla przedsiębiorców
- jedynych bezpłatnych gwarancji inwestycyjnych dla firm
- wsparcia z nowych programów Unii Europejskiej
Dziękujemy Państwu za wszystkie zgłoszenia, które przesłaliście i przynieśliście osobiście do naszej redakcji na kolejną edycję Kryształów i Kamieni. Bardzo cenne były również Państwa wskazówki i uwagi dotyczące poszczególnych nominacji. Faktycznie część z nich ma uzasadnienie.
czytaj więcejSołtysem wsi Niedźwiedzica jest od 15 lat. W lutym 2011r. wybrany został na czwartą kadencję, uzyskując 98% poparcia Zebrania Wiejskiego w wyborach.
czytaj więcej